GrowKit
0,00 

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Grzyby psylocybinowe w Polsce

Nasza  misja

Misja PsiloPoint to przedsięwzięcie, którego celem jest zwiększanie świadomości i edukacja na temat potencjału terapeutycznego klasycznych psychodelików, ze szczególnym uwzględnieniem grzybów psylocybinowych. Nasze działania koncentrują się na rzetelnej informacji w kontekście naukowym, społecznym i kulturowym.

W roku 1971 weszła w życie jedna z najbardziej krzywdzących dla psychicznego zdrowia publicznego ustawa. Substancja o niskim potencjale uzależniającym i nadużywania, a z dużym potencjałem leczniczym została uznana za substancję bez potencjału leczniczego i o dużym potencjale do nadużywania. To poskutkowało zablokowaniem badań naukowych w tym obszarze.

ONZ w Konwencji o substancjach psychotropowych zakazała ich posiadania i uprawy. W rezultacie kampanii dezinformacyjnych, substancje te stawiane były w negatywnym świetle, co poskutkowało zbudowaniem w społeczeństwie jedynie przekonań o psychodelikach klasycznych i opinii na ich temat zamiast wiedzy. Z tego powodu grzyby psylocybinowe w Polsce są również nielegalne.

Potencjał terapeutyczny grzybów psylocybinowych przez ponad 50 lat nie był ani badany, ani wykorzystywany. Dopiero w ostatnich latach jest na nowo odkrywany.

Przez wiele lat badania nad potencjałem terapeutycznym grzybów psylocybinowych były ograniczone. W ostatnich latach badania nad potencjałem terapeutycznym psylocybiny znacznie się zintensyfikowały, szczególnie w kontekście leczenia depresji, zaburzeń kompulsywnych i zespołu stresu pourazowego (PTSD).

Dzisiaj tylko produkujemy GrowKity, ale pragniemy rozwijać się w kierunku promowania racjonalnego podejścia do tych substancji (zwłaszcza grzybów psylocybinowych), a w przyszłości kto wie, może dołożyć małą cegiełkę do ich dekryminalizacji i udostępnienia dla zastosowania w terapiach psychodelicznych, jak również dla ośrodków kulturowych.

Wierzymy, że odpowiedzialne korzystanie z nich może przynieść wiele korzyści dla społeczeństwa.
logo PsiloPoint czarne
Grzyby psylocybinowe w Polsce
lockusercartmagnifiercrossmenu